FOM SDP Zenica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opasni virus nacionalizma

+2
1116
bdn
6 posters

Go down

Opasni virus nacionalizma Empty Opasni virus nacionalizma

Komentar  bdn Mon Dec 08, 2008 5:03 am

Pročitao sam u novinama da su pljačkaši koji su prije par dana drsko upali u čuvenu francusku draguljarnicu "Harry Winston" i podobro je olakšali(za nekih 80 miliona eura),prema zadnjim saznanjima najvjerovatnije sa područja bivše Jugoslavije....tako dakle Jugovići,pomislio sam i osjetio...ponos...zamišljao sam ih kao moderne Robin Hood-ove,koji vuku za nos kompletan Europol,djele dragulje siromašnima i ruše u temelju tu odvratnu kapital-zgradurinu....Naravno da sam svjestan da je riječ o običnim sjecikesama i propalicama(doduše,sofisticiranijim) i da je ovaj čin za svaku osudu...ali,ipak....virus nacionalizma je činio svoje....ovim hoću reći da vjerovatno niko od nas nije ostao imun na pošast nacionalnog i da svi za naše iskrivljenu i u suštini pogrešne postavke tražimo opravdanje u onom čuvenom:ipak su ONI naši momci...šta vi mislite?...

bdn

Broj komentara : 6
Join date : 2008-10-29

Na vrh Go down

Opasni virus nacionalizma Empty Re: Opasni virus nacionalizma

Komentar  1116 Mon Dec 08, 2008 12:26 pm

Kakvo opravdanje? Nema opravdanja....ko krade, krade...zna se šta je i kako se tretira pred zakonom...

1116
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 87
Join date : 2008-11-02
Mjesto : Zenica

Na vrh Go down

Opasni virus nacionalizma Empty Re: Opasni virus nacionalizma

Komentar  Mario Mon Dec 08, 2008 3:57 pm

Sto se tice ove pljacke 90% ljudi ce reci: svaka im cast eee ukrasti 80mil i da te niko ne uhvati.. jos nisu nikome naudili (ubili, ranili i sl.) .. e sad kad cujes da je to neko iz ex Yu uradio e onda cujes komentar: Ma ko ce drugi nego nas balkanac. I tacno je to sto ti kazes, valjda zbog nekog nedostatka stvari kojim bi se ponosili mi se ponosimo i pljackama koje neki balkanac uradi.. bar eto to da uradi pa da se cuje za nas.
Posto nam je zemlja u k**** i vlada mito i korupcija, vlast boli briga za narod, a narod toliko zatucan da ne vidi sta mu vlast radi, mi imamo potrbu da budemo ponosni necim. a cime cemo kad nista ne valja? i onda nam ostaje nada da ce neki jugovic uraditi nesto dobro/lose pa da imamo o cemu pricati i reci to je nas covjek... nazalost ali tako je ....
Mario
Mario
Administrator
Administrator

Broj komentara : 154
Join date : 2008-10-21
Age : 35
Mjesto : Zenica

https://fomsdp.bosnianforum.com

Na vrh Go down

Opasni virus nacionalizma Empty Re: Opasni virus nacionalizma

Komentar  ALEN G. Sat Dec 13, 2008 11:04 pm

obećanja su jeftina a život je tako skup
pa su uzor kriminalci
šta ćeš nije narod glup

hoće standard,
hoće lovu,
hoće živit,
hoće sve
a to čekaju
i čekaju
i čekaju
i popizde
jer nema smisla, režije su visoke, minus je preduboko
sve to traje predugo..




sjetih se od Elemntal "iz dana u dan"...
ALEN G.
ALEN G.
Rookie
Rookie

Broj komentara : 37
Join date : 2008-10-25
Age : 37
Mjesto : Zenica

Na vrh Go down

Opasni virus nacionalizma Empty Re: Opasni virus nacionalizma

Komentar  KeNo Sun Dec 21, 2008 2:21 pm

Ovako, prvo moram reći da vjerovatno nije dobra stvar ponositi se time što je npr. tamo neki moj zemljak maznuo 80 miliona od neke tamo američke firme, ali ipak, ja ću reći: SVAKA ČAST BRAĆO! Neka su ih oderali. Razlog ovakvog mog razmišljanja je jednostavan. Da izvinete, pun mi je ku*ac pokvarenih kapitalista koji gomilaju te iste milione dok ljudi širom svijeta nemaju šta da jedu! Ne mogu da gledam kako se neki bezobrazno bogate dok je svijet pun bolesnih i gladnih! Pitam ja vas, gdje je tu pravda!? E pa zato, drago mi je što je neki takav smrdljivi bogatun ostao lakši za 80 miliona. Neće njemu to naškoditi, siguran sam. Što se tiče naših zemljaka koji su odradili taj, doduše ne baš "Robinhudovski" poslić, jer čisto sumnjam da će i oni to podijeliti siromašnima, ipak opet kažem svaka čast. Svaka čast zato što nisu opljačkali nekog siromaha, kao što to bogate firme svakodnevno rade, nego su klepili onoga ko to i zaslužuje.
KeNo
KeNo
Administrator
Administrator

Broj komentara : 108
Join date : 2008-10-23
Age : 39
Mjesto : Nicaze

http://smze.net

Na vrh Go down

Opasni virus nacionalizma Empty Re: Opasni virus nacionalizma

Komentar  Sony Sun Dec 21, 2008 4:51 pm

Pa cuo sam za ovo! U Francuskoj, a posebno u Nizozemskoj i Belgiji je veliki postotak kriminala, posebno kriminalaca koji dolaze s nasih prostora...

A da se ponosim?I da i ne..:Very Happy
Sony
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Broj komentara : 141
Join date : 2008-10-25
Age : 34
Mjesto : Zenica

Na vrh Go down

Opasni virus nacionalizma Empty Re: Opasni virus nacionalizma

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu